Vangivalvurite häälekandja, kuukiri “Vangla ekspress” juuni 2009, toob ära huvitava artikli:

“Sport vanglates.
Järgmine tabel tutvustab sportimisvõimalusi vanglates ning annab põgusa ülevaate populaarsematest aladest, millega meie vanglaametnikud end vormis hoiavad. Juhul, kui soovi leida endale trennikaaslasi, siis võta julgelt ühendust oma kolleegidega, kes tegelevad sind huvitava spordialaga.”

E-8 arvates on see häbematuse tipp. Sellest üleskutsest võib järeldada, et maksumaksjate raha eest kinnipeetavatele kasutamiseks ehitatud ja mõeldud spordikompleksid otsivad tagajärjetult kasutajaid ..... valvurite hulgast! Samal ajal, kui vangidele on spordirajatistesse pääs keelatud, loeme kuukirjas:
Spordisaalis mängitakse korvpalli esmasapäeviti kell 17:00-18:30. Ainult 1 kord nädalas ja ilmeslt neli nelja vastu, sest korvpallurite kilda on arvatud Rain Annusvere, Marek Koitla, Konstantin Nikiforov, Marek Vinni, Gert Lonski, Gert Salomets, Jaak Kivend, Anna Romanenko. Peale R. Annusvere lahkumist “omal soovil” võtab tiba võhmale vä? 4-3 üle platsi. Pole paha. Aga vangidel ka mängida ei lase, see on prioriteet.
Võrkpalli ja saalihokit mängitakse kolmapäeviti kell 17:00-18:00. Võrku sooviksid mängida Anne Kallavus, Kadi Veervald, Jaak Kivend, Marjaana Lepist, Margo Põbo, Maksim Latõšev, Rain Annusvere, Anna Romanenko, Triin Loorits.
Saalihoki poolt aga on: Kristo Kulo, Marek Bendi, Marek Koitla, Enar Pehk, Gert Lonski, Ingrid Kiiver, Marek Vinni, Jane Randlo, Vahur Vaide.
Mänge peetakse kuukirja väitel vaheldumisi, sõltuvalt soovijate hulgast.
Jalgpallitrenn toimub neljapäeviti algusega 18:00.
Viru vanglas on korralik jõusaal, kus saab treenida kõiki lihasgruppe.
E-8 andmetel ei satu sinna iial ükski kinnipeetav. Või äkki pedofiilid käivad, mine sa tea?
Enesekaitset viib aga läbi teisipäeviti ja nelajpäeviti kell 17:00-18:00 N. Puškarjov, E-8 vaieldamatu lemmik. Kas tunni ajaga saab ka naha märjaks?
Ja lõpuks saame teada, et sporditegevust koordineerib Marek Vinni 3-ndast üksusest. Hr. Vinni volitusi võiks E-8 arvates laiendada ka kinnipeetavaile.